انواع مژه مصنوعی

معرفی انواع مژه مصنوعی
قبل از اینکه به دنبال خرید انواع مژه مصنوعی و انواع مژه مصنوعی روی چشم بروید بهتر است با مدل‌های مختلف آن آشنا شوید تا خرید بهتری داشته باشید. هر کدام از این مژه‌های مصنوعی انواع (طبیعی، پرپشت، بلند) و فرم‌های متفاوتی دارند.

۱٫ انواع مژه مصنوعی سه بعدی
انواع مژه مصنوعی سه بعدی را در میان انواع مژه مصنوعی می‌توان عضوی خاص دانست که از تارهای مو یا الیاف طبیعی، نازک و انعطاف پذیر ساخته می‌شوند. انواع مژه مصنوعی سه بعدی برخلاف مدل‌های دیگر ظاهری بسیار طبیعی داشته و با وجودی که پرپشت هستند، تشخیص آنها از مژه‌های طبیعی کار ساده‌ای نخواهد بود.

البته علاوه بر انواع مژه مصنوعی سه بعدی، مدل‌های دو بعدی، چهار بعدی و پنج بعدی نیز در بازار موجود هستند. با بالا رفتن عدد، بلندی، حجم و میزان پرپشتی انواع مژه مصنوعی سه بعدی نیز بیشتر می‌شود.

انواع مژه مصنوعی سه بعدی یکی از انتخاب‌های مناسب هنگام خرید انواع مژه مصنوعی و برای پرپشت نشان دادن مژه‌ها و افزایش حجم آنهاست. استفاده از موهای طبیعی برای ساخت انواع مژه مصنوعی سه بعدی ظاهر آنها را زیباتر و طبیعی‌تر می‌کند. الیاف مصنوعی، تارهای ابریشمی، مو روباه و سمور از جمله مواردی هستند که در ساخت انواع مژه مصنوعی سه بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مژه مصنوعی برای چشمهای درشت

۲٫ انواع مژه مصنوعی تک (انواع مژه مصنوعی دانه ای)
انواع مژه مصنوعی تک یا انواع مژه مصنوعی دانه ای (که به آن مژه مصنوعی شاخه ای نیز می‌گویند) در بازار به صورت تکی و دسته‌ای یا خوشه‌ای موجود است. با خرید انواع مژه مصنوعی دانه ای، چشم هایتان حالت طبیعی‌شان را از دست نخواهد داد و شما نیز آزادی بیشتری هنگام آرایش خواهید داشت. هر چند که گذاشتن انواع مژه مصنوعی تک بر روی چشم نسبت به انواع دیگر مژه مصنوعی، به وقت بیشتری نیاز خواهد داشت.

جالب است بدانید که انواع مژه مصنوعی تک و انواع مژه مصنوعی دانه ای در میان میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای بسیار رایج و محبوب است.

انواع مژه مصنوعی دانه ای

۳٫ مژه مصنوعی نیمه
افرادی که زیاد تمایل ندارند حالت طبیعی چشم‌ها و مژه‌هایشان تحت تاثیر قرار بگیرد، هنگام خرید انواع مژه مصنوعی اکثرا سراغ مژه مصنوعی نیمه می‌روند. این مژه‌ها روی نواری کوتاه قرار گرفته و معمولا تنها نیمه بیرونی پلک را پوشش می‌دهد. همین موضوع باعث می‌شود تا مژه مصنوعی نیمه روی چشم‌ها طبیعی‌تر به نظر رسیده و گذاشتن آنها نیز راحت‌تر باشد.

مژه مصنوعی نیمه هم برای چشم‌های افتاده و هم چشم‌های گربه‌ای بسیار مناسب است. در مقایسه با سایر مژه‌های مصنوعی (برای مثال انواع مژه مصنوعی سه بعدی)، گوشه رو به بالای انواع مژه مصنوعی نیمه، قسمت بیرون چشم را بالاتر نشان داده و جلوه بیشتری به انحنای چشم می‌دهد.

علاوه بر موارد بالا، اگر قصد خرید مژه مصنوعی را برای چشم‌های نزدیک بهم یا چشم‌های گرد دارید، حتما سراغ مژه مصنوعی نیمه بروید. به دلیل آنکه این مدل از مژه‌های مصنوعی گوشه‌های داخلی چشم را شلوغ نکرده و فرم چشم را کشیده‌تر می‌کند.

انواع مژه مصنوعی روی چشم

۴٫ مژه مصنوعی نواری
مژه مصنوعی نواری نیز یکی دیگر از گزینه‌ها برای خرید انواع مژه مصنوعی است. مژه‌های مصنوعی نواری با طول‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند و ۲ نوع دارند:

در مدل معمول‌تر آنها، مژه‌های مصنوعی روی نوارهای مشکی و نسبتا ضخیم قرار گرفته‌اند. همین مسئله انواع مژه مصنوعی روی چشم نواری را تبدیل به گزینه‌ای مناسب برای افرادی می‌کند که آرایش چشم غلیظ‌‌تری دارند و خط چشم می‌کشند.
در مدل دوم، مژه‌ها بر روی نواری بدون رنگ و اصطلاحا نامرئی قرار گرفته‌‌اند. در این مدل، انواع مژه مصنوعی روی چشم بسیار طبیعی به نظر می‌رسند و حتی بدون آرایش چشم نیز می‌توان از آنها استفاده کرد.

انواع مژه مصنوعی تک

۵٫ مژه مصنوعی کامل
بسیاری هنگام خرید مژه مصنوعی سراغ مژه‌های مصنوعی کامل می‌روند. مژه مصنوعی کامل بسیار رایج و محبوب است، اما گذاشتن آن شاید کمی زمان و دقت بطلبد. مژه‌های مصنوعی کامل روی یک نوار قرار گرفته‌اند که آن نوار به پلک می‌چسبد.

مدل مناسب برای شما در انواع مژه مصنوعی روی چشم
با انواع مژه مصنوعی سه بعدی، انواع مژه مصنوعی تک و تعدادی از محبوب‌ترین مدل‌های این مژه‌ها آشنا شدیم. اما کدام یک از مدل‌های مژه مصنوعی برای چشم‌های شما مناسب است؟

مژه مصنوعی برای چشمهای درشت
اگر چشم‌های درشتی دارید، با یک مژه مصنوعی بلند می‌توانید جذابیت چشم‌هایتان را دو چندان کنید. مژه مصنوعی برای چشمهای درشت علاوه بر بلندی، بهتر است در میانه خود قوس و تراکم بیشتری داشته باشد. انتخاب مدل مناسب مژه مصنوعی برای چشمهای درشت، چشم ها را کشیده‌تر و زیباتر نشان خواهد داد.

 

مژه مصنوعی برای چشمهای ریز
هنگام خرید انواع مژه مصنوعی برای چشمهای ریز باید دقت بیشتری به خرج داد. مژه مصنوعی برای چشمهای ریز نباید زیاد جلب توجه کند و حجیم باشد. چرا که مژه‌های پر و بلند در واقع چشم‌ها را حتی کوچکتر نشان می‌دهد. بنابراین شاید بهتر باشد به جای انواع مژه مصنوعی سه بعدی، سراغ انواع مژه مصنوعی تک (انواع مژه مصنوعی دانه ای) به عنوان مژه مصنوعی برای چشمهای ریز بروید.

مزه مصنوعی برای چشم‌های پف دار
اگر چشم‌هایتان پف دارد یا پلک افتاده‌ای دارید، هنگام خرید مژه مصنوعی مدلی را انتخاب کنید که قسمت میانی آن پرپشت‌تر و بلندتر باشد تا بتواند به خوبی پلک شما را بپوشاند.

دیدگاهتان را بنویسید