تتو ابرو چیست و به چند روش انجام می شود؟

انواع روش های تتو ابرو

تتو ابرو – ابرو ها به عنوان یکی از اصلی ترین اجزای  صورت نقش بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد. ابروهای طبیعی هر شخصی متفاوت است به طور مثال افرادی هستند که ابروهای خودشان تارهای ضخیمی دارد و موهای ابروهایشان پر پشت است اما بر عکس کسانی هستند  که هم تار ابروهایشان بسیار نازک است و هم ابروهای کم پشت و کمرنگی دارند.

کسانی که ابروهای نازک و کم پشتی دارند، برای زیبایی چهره خود به سراغ روش های متعددی مثل مداد کشیدن داخل ابرو، سایه ابرو، لیفت ابرو یا روش های دائمی مثل تتو و هاشور ابرو می روند.

البته افرادی که ابروهای پرپشتی هم دارند از این روش ها استفاده می کنند،  چون ممکن است ابروهایشان بی حالت باشد و یا قسمتی از ابرویشان ریخته باشد که نیازمند ترمیم داشته باشد.

تتو ابرو یکی از اولین روش های فرم دهی و زیبایی دائمی ابرو می باشد که چندین سال است مورد استفاده قرار گرفته است و استقبال زیادی هم از آن شده است و تا به حال روش های بسیار زیادی از تتو ابرو ابداع شده است.

کسانی که می خواهند تتو یا هر روش دیگری را برای فرم دهی و زیبایی ابروهایشان انجام دهند باید حتمن به پیش کسی بروند که در این زمینه تخصص دارد.

افراد ناشی و غیر حرفه ای هم به ریشه ی ابروهایتان آسیب می زنند و هم به این دلیل که این روش ها روش های ماندگاری هستند با هر اشتباه می توانند صورت شما را نازیبا و نا خوشایند  جلوه دهند و متاسفانه به سختی قابل جبران و ترمیم خواهد بود.

تتو ابرو چیست؟

تتو ابرو روشی برای پر و خوش حالت تر کردن ابرو با استفاده از رنگ مخصوص تتو میباشد. این رنگ با ظرافت و به صورت مستقیم از طریق سوزن هایی که مخصوص این کار هستند وارد پوست ناحیه ابرو میشوند.

با اینکه برای انجام تتو دست آرایشگران باز است و می توانند هر مدلی به ابروها بدهند اما مدل ابرو برحسب فرم صورت فرد انتخاب و اجرا می شود و نباید بر اساس  سلیقه شخصی ابرو را طراحی کرد.

درحال حاضر یکی ازپر طرفدارترین تتو ها، تتوی ابرو است که طرفداراران زیادی دارد و این تتو به منظور زیبایی و فرم دهی ابروها با ماندگاری طولانی مدت برای منظم شدن ،پر کردن و ترمیم قسمت های از دست رفته ابرو ،ابداع شده است.

این روش شامل تتو ابرو معمولی، شیدینگ، میکرو بیلدینگ، میکروپیگمنتیشن، هاشور، سایه، فیبروز می باشد که هر کدام به شکلی متفاوت انجام می شود و ماندگاری هر کدام متفاوت است.

انواع  روش تتوهای ابرو:

تتو ابرو که از سال های بسیار قبل تا به امروز در حال انجام است بسیار پیشرفته و طبیعی شده است که هم ظاهر زیبایی به ابرو می دهد و هم دقیقن مشابه رویش موهای ابرو کشیده می شود.

انواع روش های تتو ابرو

به طور کلی آرایش دائمی ابرو ها به روش های زیر تقسیم بندی می شود:

تتو رنگی قدیمی

این روش که قدیمی ترین نوع تتو ابرو می باشد برای هماهنگی و قرینه سازی ابرو ها انجام می شود که در زمان خود بسیار پر طرفدار بود، اما ضعف های زیادی هم داشت که باعث شد دیگر انجام نشود و جای خود را به روش های جدید تر آرایش دائم ابرو بدهد.

در این روش یک قاب برای ابرو می کشیدند و داخل آن را از رنگ پر می کردند که باعث می شد چهره ی فرد بسیار مصنوعی به نظر برسد.

در ادامه به طور مختصر به انواع روش های تتو ابرو پرداخته ایم.

قدیمی ترین روش تتو ابرو

شیدینگ

این روش هم نوع دیگری از آرایش دائم ابروها می باشد که  به وسیله میکرو پیگمنتیشن انجام میگیرد و حالت طبیعی و زیبا به ابروها میدهد.

شیدینگ ابرو به این صورت است که توسط  سوزن میکروشیدینگ رنگدانه ها را به زیر پوست نفوذ میدهد و باعث ایجاد حالت مخملی در ابروها میشود.

در روش شیدینگ ابرو ها کادر بندی نمیشود و فقط نواحی خالی ابرو پر میشود .

شیدینگ ابرو

میکرو بلیدینگ

این نوع تتو ابرو  یکی از روش های مدرن برای پرکردن ابرو ها هست .در این روش از قلمی استفاده میشود که چند سوزن دارد که در ابروها خطوط باریک و نازک مثل تار مو ایجاد میشود و برای افرادی که علاقه دارند ابروهایشان طبیعی به نظر برسد مناسب است.

تتو ابرو به روش میکروبلیدینگ

میکروپیگمنتیشن

این تتو برای کسانی که میخواهند به ابروهایشان فرم بدهند و یا ابروهایشان قرینه نیست یا تمایل دارند کمی ابروهایشان را پهن تر کنند بسیار مناسب است.

در این روش با کمک سوزن های بسیار ریز و باریک، رنگ های معدنی ضدحساسیت وارد دومین لایه پوست میشود وکاملا طبیعی باعث جلوه ی خاصی در ابرو میشود.

هاشور ابرو

هاشور درابرو خطوط نزدیک به هم و موازی ایجاد میکند و ازفاصله دور کم رنگ به نظر می رسد و ازفاصله نزدیک راه راه دیده میشود.

هاشور ابرو هم به صورت دستی و هم با دستگاه  مخصوص قابل انجام است.

تتو ابرو به روش هاشور

سایه ابرو

روش سایه ابرو مطابق تتو معمولی هست با این تفاوت که از رنگی روشن تر از رنگ تتو استفاده میشود.

سایه ابرو مدت زمان کمتری نسبت به تتو معمولی ماندگاری دارد و شامل حالت ساده ، طبیعی و مخملی می شود.

فیبروز ابرو

فیبروز ابرو، تتو موقت به حساب می آید که از سوزن های یکبار مصرف استفاده میشود.

در فیبروز ابرو لابه لای ابرو هاشور و سایه ایجاد میکنند .

در این روش رنگ های معدنی استفاده میشود که بسیار راحت جذب پوست میشود .

چه کسانی نباید تتو ابرو انجام بدهند؟

برخی از افراد به طور موقت نباید تتو ابرو انجام دهند زیرا باعث آسیب به ریشه و عدم ماندگاری تتو در آن ها می شود اما یکسری از افراد هم هستند که تحت  هیچ شرایطی نباید تتو انجام دهند که در خصوص این افراد در ادامه صحبت کردهایم.

چه کسانی به طور موقت نباید تتو ابرو انجام دهند؟

خانم هایی که دوران پریودی را سپری میکنند به خاطر تغییرات هورمونی امکان رنگ پذیری تتو  در آن دوران کم هست به همین علت به خانم ها پیشنهاد میشود از ۳روز قبل و ۳ روز بعد از پریود، تتو انجام ندهند.

خانم هایی که در دوران شیردهی هستند چون در بدنشان تغییرات هورمونی ایجاد میشود تتو رنگ پذیری کمتری دارد اگر خانم هایی که در دوران شیردهی هستند و میخواهند تتو انجام بدهند حتما باید از رنگ های طبیعی استفاده کنند تا به فرزندشان آسیبی وارد نشود .

کسانی که تزریق بوتاکس و عمل لیفت انجام داده اند تا یک ماه باید از انجام تتو خوداری کنند .

بیماری سرما خوردگی مانعی برای انجام تتو ندارد ولی چون بیماری عفونی هست بهتر است که به طور کامل خوب شوید و سپس تتو انجام بدهید.

کسانی که پوستشان دچار آفتاب سوختگی ، زخم و التهاب پوستی میباشد باید صبر کنند تا این مشکلات رفع شود.

چه کسانی نمی توانند به هیچ عنوان تتو انجام دهند؟

افرادی که بیماری هایی مثل فشار خون،بیماری های قلبی عروقی دارند به علت استفاده از داروهای ضدانعقاد خون زخم هایی که در آنها ایجاد میشود خوب نمیشود و به علت عواقب جبران ناپذیر نباید به این افراد داروی بیحسی تزریق کرد.

کسانی که بیماری خود ایمنی دارند سیستم بدنی شان ضعیف است و ممکن است در چنین شرایطی بدنشان واکنش صحیحی نشان ندهد. .

کسانی که به بیماری هایی ایدز، هپاتیت، مبتلا هستند و یا دچار هموفیلی ، بیماری های جنسی می باشند به هیچ عنوان نباید تتو انجام دهند.

نکات کلیدی قبل از انجام تتو:

تا چندروز قبل از انجام تتو به هیچ عنوان لایه برداری پوست، برنزه کردن پوست ، آفتاب گرفتن طولانی مدت ،  انجام ندهید.

تا چنیدن ساعت قبل از انجام تتو، از مصرف مواد کافئین دار مثل خوردن قهوه یا چای خودداری کنید.

قبل از انجام دادن تتو حتما رنگ و فرم دلخواهتان را انتخاب کنید.

رنگ را سعی کنید طوری انتخاب کنید که نزدیک به رنگ ابروهای خودتان باشد بهترین رنگ،  قهوه ای سوخته بدون قرمزی  است چون رنگی هست که با انواع رنگ های ابرو سازگار و زمانی که بخواهید ترمیم کنید با رنگ های جدید هماهنگ میشود .

به هیچ عنوان قبل از انجام تتو از داروهایی که سبب تحریک پوستتان میشود مصرف نکنید و اگر حساسیت و آلرژی دارید با دکتر مشورت کنید و درصورت نیاز از قرص ستیریزین استفاده کنید .

نکات کلیدی بعداز انجام تتو:

به مدت یک هفته روزی ۳بار با استفاده ازگوش پاک کن، پماد ویتامین آ چشمی را روی ابروهایتان بزنید

تاچند روز از شستن ابروها خودداری کنید .

تا یک هفته به استخر، سونا و جکوزی نروید .

تا یک هفته از قرار گیری در معرض نور مستقیم خودداری کنید چون نور خورشید ابرو را تحریک میکند و باعث سوزش بیشتر ابروها میشود.

تتو ابرو تا چند روز با خارش همراه هست .به هیچ عنوان به ابروهایتان دست نزنید و از کشیدن ناخن به روی ابروهایتان خودداری کنید .

ایجاد عفونت در اثر تتو ابرو:

استفاده از تجهیزات بهداشتی خیلی مهم هست ممکن است در اثر استفاده از تجهیزات آلوده به بیماری های عفونی بسیار خطرناکی مبتلا شوید .

تتو فقط بر روی ابرو انجام نمی شود بلکه تتو روی بدن که سال های بسیار زیادی است انجام می شود طرفداران بسیار زیادی دارد که حتی بعضی از افراد را می بینیم که تمام بدن خود را با نقش های مختلف پوشانده اند.

تتو در اصل یک نوع آرایش دائم است که اگر در انجام آن زیاده روی نشود باعث زیباتر شدن چهره می شود.

از انواع آرایش دائم صورت که با تتو انجام می شود می توان به رژ لب، خط چشم، خط لب، بن مژه و تتو ابرو اشاره کرد که هم به صورت رنگی و هم با رنگ مشکی انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید